www.ebihoreanul.ro
„Voi ne interziceți telefoanele, dar nu ne învățați cum să le folosim corect”: Discurs manifest al unei eleve de clasa a V-a, în fața ministrului educației
O elevă de clasa a V-a a ținut, marți, în Parlament, un discurs emoționant despre presiunea pe care copiii o resimt la școală și despre felul în care elevii sunt judecați de colegi, profesori și părinți. Fata, pe nume Ilinca, a izbucnit în lacrimi la final și i s-a adresat direct ministrului Educației, Mihai Dimian, care a fost surprins, în timpul dezbaterii, folosind în repetate rânduri telefonul mobil.
O elevă de clasa a V-a a ținut, marți, în Parlament, un discurs emoționant despre presiunea pe care copiii o resimt la școală și despre felul în care elevii sunt judecați de colegi, profesori și părinți. Fata, pe nume Ilinca, a izbucnit în lacrimi la final și i s-a adresat direct ministrului Educației, Mihai Dimian, care a fost surprins, în timpul dezbaterii, folosind în repetate rânduri telefonul mobil.
Citește articolul complet pe Ebihoreanul
https://www.ebihoreanul.ro/stiri/voi-ne-interziceti-telefoanele-dar-nu-ne-invatati-cum-sa-le-folosim-corect-discurs-manifest-al-unei-eleve-de-clasa-a-v-a-in-fata-ministrului-educatiei-202299.html