Ebihoreanul
Ebihoreanul

www.ebihoreanul.ro

Studenți mediciniști din Oradea, antrenați pentru situații extreme la un concurs în Ungaria (FOTO)

Studenți ai Facultății de Medicină și Farmacie din cadrul Universității din Oradea au participat, la începutul lunii mai, la competiția internațională meDEkrizis 2026, organizată de Universitatea din Debrecen, unde au fost puși în fața unor scenarii de urgență, de la accidente rutiere cu victime multiple până la intervenții în zone cu risc chimic.

20 May 2026, 11:26

Citește articolul complet pe Ebihoreanul

https://www.ebihoreanul.ro/stiri/studenti-medicinisti-din-oradea-antrenati-pentru-situatii-extreme-la-un-concurs-in-ungaria-foto-202102.html

Deschide