Ebihoreanul
Ebihoreanul

www.ebihoreanul.ro

Stadionul Oradea are constructor, dar încă nu are bani: Primăria își asumă cofinanțarea de 25%

Noul stadion al Oradiei a scăpat de contestații, dar nu și de problema banilor. Asocierea condusă de CON-A rămâne câștigătoarea contractului de peste 327 milioane lei fără TVA, iar primarul Florin Birta a anunțat că Primăria își va asuma cofinanțarea de 25%, în speranța că lucrările vor putea începe în primăvara anului viitor.

24 June 2026, 21:27

Citește articolul complet pe Ebihoreanul

https://www.ebihoreanul.ro/stiri/stadionul-oradea-are-constructor-dar-inca-nu-are-bani-primaria-isi-asuma-cofinantarea-de-25-203057.html

Deschide