Ebihoreanul
Ebihoreanul

www.ebihoreanul.ro

Se stropesc străzile din Oradea pe timp de caniculă

Primăria Oradea a anunțat vineri că a început stropirea străzilor din oraș, pe fondul valului de căldură care afectează județul Bihor, aflat sub cod portocaliu de caniculă, urmând ca duminică avertizarea să urce la cod roșu, cu temperaturi de până la 39-40 de grade și nopți tropicale.

26 June 2026, 15:55

Citește articolul complet pe Ebihoreanul

https://www.ebihoreanul.ro/stiri/se-stropesc-strazile-din-oradea-pe-timp-de-canicula-203115.html

Deschide