Ebihoreanul
Ebihoreanul

www.ebihoreanul.ro

Școala „Ioan Slavici” din Oradea, reabilitată cu bani din PNRR: lucrările au ajuns la 80% (FOTO)

Lucrările de reabilitare energetică a Școlii Gimnaziale „Ioan Slavici” din Oradea, de pe Calea Clujului, au ajuns la un stadiu de execuție de 80%, a anunțat vineri Primăria Oradea. Intervențiile vizează clădirile în care învață elevii din clasele 0-4, respectiv două corpuri cu regim de înălțime parter, iar proiectul este finanțat prin Programul Național de Redresare și Reziliență.

26 June 2026, 12:11

Citește articolul complet pe Ebihoreanul

https://www.ebihoreanul.ro/stiri/scoala-ioan-slavici-din-oradea-reabilitata-cu-bani-din-pnrr-lucrarile-au-ajuns-la-80-203103.html

Deschide