www.ebihoreanul.ro
Scandalul șpăgilor de la Borș: Ce pedeapsă a primit un fost polițist de frontieră care a recunoscut că a luat mită de la șoferi
Alexandru Marius Dulău, unul dintre polițiștii de frontieră de la Borș anchetați pentru că luau șpăgi de la șoferi pentru a-i scăpa de amenzi rutiere, a încheiat un acord de recunoaștere a vinovăției cu procurorii Parchetului de pe lângă Tribunalul Bihor. El a admis că a primit bani de la doi șoferi opriți în zona PTF Borș 2, iar pedeapsa convenită este de 1 an și 6 luni de închisoare, cu suspendarea executării sub supraveghere, acordul urmând să fie verificat de Tribunalul Bihor.
Alexandru Marius Dulău, unul dintre polițiștii de frontieră de la Borș anchetați pentru că luau șpăgi de la șoferi pentru a-i scăpa de amenzi rutiere, a încheiat un acord de recunoaștere a vinovăției cu procurorii Parchetului de pe lângă Tribunalul Bihor. El a admis că a primit bani de la doi șoferi opriți în zona PTF Borș 2, iar pedeapsa convenită este de 1 an și 6 luni de închisoare, cu suspendarea executării sub supraveghere, acordul urmând să fie verificat de Tribunalul Bihor.
Citește articolul complet pe Ebihoreanul
https://www.ebihoreanul.ro/stiri/scandalul-spagilor-de-la-bors-ce-pedeapsa-a-primit-un-fost-politist-de-frontiera-care-a-recunoscut-ca-a-luat-mita-de-la-soferi-203083.html