Ebihoreanul
Ebihoreanul

www.ebihoreanul.ro

Scandalul șpăgilor de la Borș: Ce pedeapsă a primit un fost polițist de frontieră care a recunoscut că a luat mită de la șoferi

Alexandru Marius Dulău, unul dintre polițiștii de frontieră de la Borș anchetați pentru că luau șpăgi de la șoferi pentru a-i scăpa de amenzi rutiere, a încheiat un acord de recunoaștere a vinovăției cu procurorii Parchetului de pe lângă Tribunalul Bihor. El a admis că a primit bani de la doi șoferi opriți în zona PTF Borș 2, iar pedeapsa convenită este de 1 an și 6 luni de închisoare, cu suspendarea executării sub supraveghere, acordul urmând să fie verificat de Tribunalul Bihor.

25 June 2026, 14:49

Alexandru Marius Dulău, unul dintre polițiștii de frontieră de la Borș anchetați pentru că luau șpăgi de la șoferi pentru a-i scăpa de amenzi rutiere, a încheiat un acord de recunoaștere a vinovăției cu procurorii Parchetului de pe lângă Tribunalul Bihor. El a admis că a primit bani de la doi șoferi opriți în zona PTF Borș 2, iar pedeapsa convenită este de 1 an și 6 luni de închisoare, cu suspendarea executării sub supraveghere, acordul urmând să fie verificat de Tribunalul Bihor.

Citește articolul complet pe Ebihoreanul

https://www.ebihoreanul.ro/stiri/scandalul-spagilor-de-la-bors-ce-pedeapsa-a-primit-un-fost-politist-de-frontiera-care-a-recunoscut-ca-a-luat-mita-de-la-soferi-203083.html

Deschide