infooradea.ro
Rețeaua de apă din Chișirid nu poate fi pornită fără contracte
Locuitorii din Chișirid care nu au încheiat contractele cu operatorul sunt chemați să finalizeze procedura până în 7 august. În caz contrar, punerea în funcțiune a noii rețele de apă… Articolul Rețeaua de apă din Chișirid nu poate fi pornită fără contracte apare prima dată în InfoOradea - Stiri si informatii din Oradea.
Locuitorii din Chișirid care nu au încheiat contractele cu operatorul sunt chemați să finalizeze procedura până în 7 august. În caz contrar, punerea în funcțiune a noii rețele de apă va fi amânată.
Punerea în funcțiune a noii rețele de alimentare cu apă din Chișirid depinde de finalizarea contractelor cu proprietarii din localitate. Compania de Apă Oradea îi cheamă pe cei care nu s-au prezentat la acțiunea organizată între 28 și 30 iulie să încheie documentele cel târziu în săptămâna 3–7 august 2026.
Contractele pot fi încheiate la Agenția Comercială a Companiei de Apă Oradea, pe strada Duiliu Zamfirescu nr. 3, la Biroul Contracte.
Documentele necesare
Proprietarii trebuie să prezinte, în copie:
- actul de identitate;
- extrasul de Carte Funciară;
- adeverința eliberată de Primăria Comunei Nojorid.
Furnizarea apei potabile poate începe numai după încheierea unor contracte valabile cu utilizatorii. În lipsa acestora, operatorul nu poate pune în funcțiune noua rețea din Chișirid.
Întârzierea contractării nu îi afectează doar pe proprietarii care nu și-au depus documentele, ci întreaga localitate. Dacă procedura nu este finalizată în termenul anunțat, pornirea rețelei și începerea furnizării apei vor fi amânate.
Compania de Apă Oradea face astfel un ultim apel către locuitorii care nu au semnat contractele să se prezinte la Biroul Contracte până în 7 august, pentru ca noua rețea de alimentare cu apă să devină funcțională cât mai repede.
Articolul Rețeaua de apă din Chișirid nu poate fi pornită fără contracte apare prima dată în InfoOradea - Stiri si informatii din Oradea.
Citește articolul complet pe InfoOradea
https://infooradea.ro/reteaua-de-apa-din-chisirid-nu-poate-fi-pornita-fara-contracte/