www.ebihoreanul.ro
Primele concluzii are antrenorilor, după primul meci al finalei la baschet: Achim: „Am gestionat mai bine finalul”. Silvășan: „Am crezut că e ușor”
Antrenorii celor două finaliste ale Ligii Naționale de baschet masculin au tras primele concluzii după victoria obținută de CSM CSU Raiffeisen Oradea în fața U-BT Cluj-Napoca, scor 87-84, marți seară, la Oradea Arena. Cristian Achim a evidențiat intensitatea și modul în care echipa sa a gestionat finalul meciului, în timp ce Mihai Silvășan a admis că ardelenii s-au relaxat prea devreme într-o atmosferă extrem de dificilă.
Antrenorii celor două finaliste ale Ligii Naționale de baschet masculin au tras primele concluzii după victoria obținută de CSM CSU Raiffeisen Oradea în fața U-BT Cluj-Napoca, scor 87-84, marți seară, la Oradea Arena. Cristian Achim a evidențiat intensitatea și modul în care echipa sa a gestionat finalul meciului, în timp ce Mihai Silvășan a admis că ardelenii s-au relaxat prea devreme într-o atmosferă extrem de dificilă.
Citește articolul complet pe Ebihoreanul
https://www.ebihoreanul.ro/stiri/primele-concluzii-are-antrenorilor-dupa-primul-meci-al-finalei-la-baschet-achim-am-gestionat-mai-bine-finalul-silvasan-am-crezut-ca-e-usor-202287.html