BIHON
www.bihon.ro
Primarul Florin Birta, despre noul stadion: „municipiul Oradea își va asuma cota de cofinanțare de 25%”
După tumultoasele lupte politice din ultimele săptămâni, primarul Florin Birta a evidențiat pasul înainte făcut în perspectiva construirii noului stadion de 16.000 de locuri în Oradea. După zece luni de contestații, constructorul desemnat inițial își va putea duce planul. Lucrările ar urma să înceapă în primăvara anului 2027, dar până atunci trebuie mutată și Grădina Zoologică.
24 June 2026, 19:32
Teodor Biriș
BIHON Ştirile judeţului Bihor
Citește articolul complet pe BIHON
https://www.bihon.ro/stirile-judetului-bihor/primarul-florin-birta-despre-noul-stadion-municipiul-oradea-isi-va-asuma-cota-de-cofinantare-de-25-5318877/?utm_source=rss&utm_medium=referral&utm_campaign=hiraggregator