www.ebihoreanul.ro
Polițist din Bihor, condamnat după ce ar fi avertizat contrabandiști despre percheziții. Avocat: „Sentinţa era gata demult”
Un polițist din Bihor acuzat că ar fi prevenit suspecți dintr-un dosar de contrabandă cu țigări că urmează descinderi ale Poliției a fost condamnat cu suspendare de Judecătoria Aleșd. În același dosar, instanța a dat pedepse tot cu suspendare și mamei agentului, acuzată că i-ar fi transmis avertismentul unei suspecte, precum și altor inculpați judecați pentru contrabandă cu țigări. Avocaţii inculpaţilor o atacă pe judecătoarea care a pronunţat soluţia, reclamând încălcarea dreptului la apărare: „Sentinţa era gata demult”, acuză avocatul Ionel Manole.
Un polițist din Bihor acuzat că ar fi prevenit suspecți dintr-un dosar de contrabandă cu țigări că urmează descinderi ale Poliției a fost condamnat cu suspendare de Judecătoria Aleșd. În același dosar, instanța a dat pedepse tot cu suspendare și mamei agentului, acuzată că i-ar fi transmis avertismentul unei suspecte, precum și altor inculpați judecați pentru contrabandă cu țigări. Avocaţii inculpaţilor o atacă pe judecătoarea care a pronunţat soluţia, reclamând încălcarea dreptului la apărare: „Sentinţa era gata demult”, acuză avocatul Ionel Manole.
Citește articolul complet pe Ebihoreanul
https://www.ebihoreanul.ro/stiri/politist-din-bihor-condamnat-dupa-ce-ar-fi-avertizat-contrabandisti-despre-perchezitii-avocat-sentinta-era-gata-demult-202172.html