Ebihoreanul
Ebihoreanul

www.ebihoreanul.ro

Poliția Bihor, despre tragedia din Episcopia: Şoferiţa a intrat pe calea ferată fără să respecte semnalele de avertizare

Polițiștii bihoreni au transmis primele concluzii în cazul accidentului feroviar produs duminică seară în Oradea, în cartierul Episcopia, unde două persoane, soț și soție, și-au pierdut viața după ce autoturismul în care se aflau a fost lovit de un tren de călători. Potrivit anchetatorilor, la volan se afla o femeie de 60 ani care nu ar fi respectat semnalele acustice și luminoase de avertizare la trecerea peste calea ferată.

25 May 2026, 11:35

Polițiștii bihoreni au transmis primele concluzii în cazul accidentului feroviar produs duminică seară în Oradea, în cartierul Episcopia, unde două persoane, soț și soție, și-au pierdut viața după ce autoturismul în care se aflau a fost lovit de un tren de călători. Potrivit anchetatorilor, la volan se afla o femeie de 60 ani care nu ar fi respectat semnalele acustice și luminoase de avertizare la trecerea peste calea ferată.

Citește articolul complet pe Ebihoreanul

https://www.ebihoreanul.ro/stiri/politia-bihor-despre-tragedia-din-episcopia-soferita-a-intrat-pe-calea-ferata-fara-sa-respecte-semnalele-de-avertizare-202235.html

Deschide