www.ebihoreanul.ro
Parc fără viitor: Inaugurat în urmă cu un an de Primăria Oradea, un important parc intră deja în reparații (FOTO)
Peste 1,5 milioane lei a plătit Primăria Oradea, în urmă cu un an, ca să transforme un teren degradat într-un spațiu verde... degradat. Parcul de la intersecția străzilor Grigore Moisil și Ion Irimescu va intra iar în lucru, pentru că terenul de sport amenajat are tartanul distrus, iar dintre cei aproape o sută de arbori plantați, doar 21 au rezistat, în timp ce restul s-au uscat sau au fost deja tăiați.
Peste 1,5 milioane lei a plătit Primăria Oradea, în urmă cu un an, ca să transforme un teren degradat într-un spațiu verde... degradat. Parcul de la intersecția străzilor Grigore Moisil și Ion Irimescu va intra iar în lucru, pentru că terenul de sport amenajat are tartanul distrus, iar dintre cei aproape o sută de arbori plantați, doar 21 au rezistat, în timp ce restul s-au uscat sau au fost deja tăiați.
Citește articolul complet pe Ebihoreanul
https://www.ebihoreanul.ro/stiri/parc-fara-viitor-inaugurat-in-urma-cu-un-an-de-primaria-oradea-un-important-parc-intra-deja-in-reparatii-203079.html