BihorStiri
bihorstiri.ro
Oradea a marcat 107 ani de la instaurarea administrației românești: ceremonii solemne și mesaje despre responsabilitatea prezentului
Municipiul Oradea a comemorat luni, 20 aprilie 2026, împlinirea a 107 ani de la instaurarea administrației românești, printr-o serie de manifestări solemne care au reunit autorități locale și județene, reprezentanți…
20 April 2026, 12:43
Adrian Popa
Actualitate
Administrație
administratie romaneasca
aniversare
ceremonii
instauratie
Oradea
Citește articolul complet pe BihorStiri
https://bihorstiri.ro/oradea-a-marcat-107-ani-de-la-instaurarea-administratiei-romanesti-ceremonii-solemne-si-mesaje-despre-responsabilitatea-prezentului/