Ebihoreanul
Ebihoreanul

www.ebihoreanul.ro

Nu scăpăm de arșiță: Bihorul rămâne și joi sub cod galben de căldură și disconfort termic, cu maxime de 35 de grade

Bihorenii nu scapă de vremea sufocantă. Administrația Națională de Meteorologie a emis miercuri o nouă avertizare cod galben de temperaturi ridicate, caniculă și disconfort termic, valabilă joi, între orele 12 și 21, pentru cea mai mare parte a țării, inclusiv pentru tot județul Bihor.

24 June 2026, 11:07

Citește articolul complet pe Ebihoreanul

https://www.ebihoreanul.ro/stiri/nu-scpm-de-ari-bihorul-rmne-i-joi-sub-cod-galben-de-cldur-i-disconfort-termic-cu-maxime-de-35-de-grade-203035.html

Deschide