www.ebihoreanul.ro
Noua fabrică EBM Papst din Oradea, deschisă oficial după o investiție de 30 milioane euro. Ambasadoarea Germaniei în România: „Oradea continuă să fie atractivă” (FOTO)
În absența premierului interimar Ilie Bolojan, care fusese invitat de onoare, dar cu participarea mai multor oameni de afaceri și a reprezentanților familiei care în 80 de ani a transformat o mică firmă din sudul Germaniei în liderul mondial în producția de ventilatoare, noua fabrică din Oradea a EBM Papst a fost inaugurată oficial în Parcul Industrial nr. II al orașului. Fabrica de aici este singura din afara Germaniei care are și Centru de Cercetare - Dezvoltare.
În absența premierului interimar Ilie Bolojan, care fusese invitat de onoare, dar cu participarea mai multor oameni de afaceri și a reprezentanților familiei care în 80 de ani a transformat o mică firmă din sudul Germaniei în liderul mondial în producția de ventilatoare, noua fabrică din Oradea a EBM Papst a fost inaugurată oficial în Parcul Industrial nr. II al orașului. Fabrica de aici este singura din afara Germaniei care are și Centru de Cercetare - Dezvoltare.
Citește articolul complet pe Ebihoreanul
https://www.ebihoreanul.ro/stiri/noua-fabrica-ebm-papst-din-oradea-deschisa-oficial-dupa-o-investitie-de-30-milioane-euro-ambasadoarea-germaniei-in-romania-oradea-continua-sa-fie-atractiva-202447.html