Ebihoreanul
Ebihoreanul

www.ebihoreanul.ro

ITM Bihor îi avertizează pe angajatori: Hărțuirea morală la locul de muncă trebuie prevenită și sancționată

Inspectoratul Teritorial de Muncă Bihor le atrage atenția angajatorilor că au obligația să ia măsuri pentru prevenirea și combaterea hărțuirii morale la locul de muncă, fenomen care poate afecta demnitatea, sănătatea și viitorul profesional al salariaților.

23 June 2026, 10:11

Citește articolul complet pe Ebihoreanul

https://www.ebihoreanul.ro/stiri/itm-bihor-i-avertizeaz-pe-angajatori-hruirea-moral-la-locul-de-munc-trebuie-prevenit-i-sancionat-202986.html

Deschide