www.ebihoreanul.ro
Înmatriculări la Parchet: Încă 8 polițiști de la Serviciul Înmatriculări Bihor puși sub urmărire penală
Încă nu s-a așternut praful după o descindere de acum 3 ani a poliţiştilor DGA Bihor la Serviciul Înmatriculări, unde au pus angajații la perete și le-au făcut monetarul, într-o anchetă în care s-a descoperit că, în timp ce fraierii stăteau la cozi ca să-şi înmatriculeze maşinile, băieţii deştepţi veneau „pregătiţi” cu atenții de 40-60 lei per dosar, așa că bugetarii își rotunjeau veniturile cu vreo 100 euro pe zi.
Încă nu s-a așternut praful după o descindere de acum 3 ani a poliţiştilor DGA Bihor la Serviciul Înmatriculări, unde au pus angajații la perete și le-au făcut monetarul, într-o anchetă în care s-a descoperit că, în timp ce fraierii stăteau la cozi ca să-şi înmatriculeze maşinile, băieţii deştepţi veneau „pregătiţi” cu atenții de 40-60 lei per dosar, așa că bugetarii își rotunjeau veniturile cu vreo 100 euro pe zi.
Citește articolul complet pe Ebihoreanul
https://www.ebihoreanul.ro/stiri/inmatriculari-la-parchet-inca-8-politisti-de-la-serviciul-inmatriculari-bihor-pusi-sub-urmarire-penala-202939.html