Ebihoreanul
Ebihoreanul

www.ebihoreanul.ro

Hoţ cu „bune maniere”: un puşti de 17 ani din Bihor a furat o maşină, s-a plimbat la volanul ei timp de câteva ore, apoi a pus-o la loc

Un adolescent de 17 ani din comuna Husasău de Tinca a fost reținut de polițiști, după ce, marți noaptea, ar fi plecat la plimbare cu o mașină lăsată de un consătean neasigurată și cu cheia de rezervă în interior, a condus-o fără permis aproape trei ore, apoi ar fi pus-o înapoi de unde o luase. Potrivit surselor BIHOREANULUI, tânărul fusese reținut și cu câteva zile înainte, pentru alte două fapte similare, însă Judecătoria Oradea a respins propunerea procurorilor de arestare și nu a dispus nicio altă măsură preventivă.

25 June 2026, 10:33

Un adolescent de 17 ani din comuna Husasău de Tinca a fost reținut de polițiști, după ce, marți noaptea, ar fi plecat la plimbare cu o mașină lăsată de un consătean neasigurată și cu cheia de rezervă în interior, a condus-o fără permis aproape trei ore, apoi ar fi pus-o înapoi de unde o luase. Potrivit surselor BIHOREANULUI, tânărul fusese reținut și cu câteva zile înainte, pentru alte două fapte similare, însă Judecătoria Oradea a respins propunerea procurorilor de arestare și nu a dispus nicio altă măsură preventivă.

Citește articolul complet pe Ebihoreanul

https://www.ebihoreanul.ro/stiri/hot-cu-bune-maniere-un-pusti-de-17-ani-din-bihor-a-furat-o-masina-s-a-plimbat-la-volanul-ei-timp-de-cateva-ore-apoi-a-pus-o-la-loc-203063.html

Deschide