Ebihoreanul
Ebihoreanul

www.ebihoreanul.ro

Foștii judoka ai Rapidului Oradea s-au întors „acasă”, la 45 de ani de la înființarea secției

La 45 de ani de la înființarea secției de judo a clubului Rapid Oradea, foști sportivi veniți din țară și din străinătate au retrăit emoțiile unei perioade care le-a marcat viața. Reuniunea „Rapid 45”, organizată de profesorul Alexandru Chirilă, a fost mai mult decât o aniversare: a fost o întâlnire a generațiilor, o celebrare a prieteniilor născute pe tatami și o dovadă că spiritul Rapidului continuă să unească oameni chiar și după decenii. 

28 June 2026, 19:00

La 45 de ani de la înființarea secției de judo a clubului Rapid Oradea, foști sportivi veniți din țară și din străinătate au retrăit emoțiile unei perioade care le-a marcat viața. Reuniunea „Rapid 45”, organizată de profesorul Alexandru Chirilă, a fost mai mult decât o aniversare: a fost o întâlnire a generațiilor, o celebrare a prieteniilor născute pe tatami și o dovadă că spiritul Rapidului continuă să unească oameni chiar și după decenii. 

Citește articolul complet pe Ebihoreanul

https://www.ebihoreanul.ro/stiri/fostii-judoka-ai-rapidului-oradea-s-au-intors-acasa-la-45-de-ani-de-la-infiintarea-sectiei-203152.html

Deschide