Ebihoreanul
www.ebihoreanul.ro
Fost director de școală din Bihor, condamnat penal după ce a spart capul unui elev, chiar pe holul unității de învățământ
Profesorul de matematică Sorin Ban, fost director al școlii din Sântandrei, despre care BIHOREANUL a dezvăluit că i-a spart capul unui elev de clasa a VI-a, lovindu-l peste cap chiar pe holul școlii, a fost condamnat de Judecătoria Oradea la o amendă penală. Instanța l-a găsit vinovat de purtare abuzivă, dar hotărârea nu este definitivă.
22 June 2026, 15:20
Citește articolul complet pe Ebihoreanul
https://www.ebihoreanul.ro/stiri/fost-director-de-scoala-din-bihor-condamnat-penal-dupa-ce-a-spart-capul-unui-elev-chiar-pe-holul-unitatii-de-invatamant-202985.html