Ebihoreanul
Ebihoreanul

www.ebihoreanul.ro

Examen pe patul de spital, în Bihor: Trei elevi au dat proba de matematică, din cadrul Evaluării Naționale, în timp ce erau internați

Trei elevi au susținut, miercuri, examenul la matematică din cadrul Evaluării Naționale internați în spitale din Bihor, pentru că s-au îmbolnăvit. Elevii nu au putut rata examenul deoarece, fără notă la Evaluarea Națională, nu vor putea opta pentru liceul dorit la admiterea în clasa a IX-a, iar examenul de la final de gimnaziu se susține într-o singură sesiune, fără nicio șansă de reprogramare pentru situațiile deosebite, cum sunt cele medicale. 

24 June 2026, 11:22

Trei elevi au susținut, miercuri, examenul la matematică din cadrul Evaluării Naționale internați în spitale din Bihor, pentru că s-au îmbolnăvit. Elevii nu au putut rata examenul deoarece, fără notă la Evaluarea Națională, nu vor putea opta pentru liceul dorit la admiterea în clasa a IX-a, iar examenul de la final de gimnaziu se susține într-o singură sesiune, fără nicio șansă de reprogramare pentru situațiile deosebite, cum sunt cele medicale. 

Citește articolul complet pe Ebihoreanul

https://www.ebihoreanul.ro/stiri/examen-pe-patul-de-spital-in-bihor-trei-elevi-au-dat-proba-de-matematica-din-cadrul-evaluarii-nationale-in-timp-ce-erau-internati-203036.html

Deschide