Ebihoreanul
Ebihoreanul

www.ebihoreanul.ro

Din nou „Duși cu pluta”: elevi ai Liceului German din Oradea au vâslit pe Crișul Repede, în bărci din PET-uri (FOTO/VIDEO)

Elevii de clasa a X-a de la Liceul Teoretic German „Friedrich Schiller” din Oradea au pornit vineri pe Crișul Repede, pe plute construite din peste 1.000 de PET-uri, într-o acțiune prin care vor să atragă atenția asupra reciclării și a ambalajelor care ajung încă în natură.

05 June 2026, 11:41

Citește articolul complet pe Ebihoreanul

https://www.ebihoreanul.ro/stiri/din-nou-dusi-cu-pluta-elevi-ai-liceului-german-din-oradea-au-vaslit-pe-crisul-repede-in-barci-din-pet-uri-202531.html

Deschide