BIHON
www.bihon.ro
Centrul de pelerinaj din comuna Sâniob va fi inaugurat în luna septembrie
În comuna Sâniob au fost finalizate lucrările la Centrul de Pelerinaj, în urma unui amplu proiect de restaurare și punere în valoare a ansamblului fostei abații medievale, investiție derulată pe parcursul a patru ani, finanțată prin PNRR.
22 June 2026, 05:19
Sorin Martin Vereș
BIHON Ştirile judeţului Bihor
Citește articolul complet pe BIHON
https://www.bihon.ro/stirile-judetului-bihor/centrul-de-pelerinaj-din-comuna-saniob-va-fi-inaugurat-in-luna-septembrie-5312364/?utm_source=rss&utm_medium=referral&utm_campaign=hiraggregator