Ebihoreanul
www.ebihoreanul.ro
Caniculă la muncă: ITM Bihor le amintește angajatorilor că trebuie să asigure apă, pauze și program redus pentru salariați
Inspectoratul Teritorial de Muncă Bihor le reamintește angajatorilor că, în perioadele cu temperaturi extreme, sunt obligați să ia măsuri pentru protejarea salariaților, mai ales a celor care lucrează în aer liber.
28 June 2026, 15:31
Citește articolul complet pe Ebihoreanul
https://www.ebihoreanul.ro/stiri/canicula-la-munca-itm-bihor-le-aminteste-angajatorilor-ca-trebuie-sa-asigure-apa-pauze-si-program-redus-pentru-salariati-203119.html