Ebihoreanul
www.ebihoreanul.ro
Bunică de 83 de ani din Oradea, salvată de pompieri după ce a căzut în casă. Nepotul a sunat la 112 când n-a mai putut da de ea
O femeie de 83 de ani din Oradea a fost salvată marți de pompierii militari, după ce a căzut în apartamentul ei de pe Bulevardul Dacia. Alarma a fost dată de nepotul acesteia, care a sunat la 112 în jurul orei 14:15, după ce încercase în repetate rânduri, fără rezultat, să ia legătura cu bunica sa.
16 June 2026, 13:21
Citește articolul complet pe Ebihoreanul
https://www.ebihoreanul.ro/stiri/bunica-de-83-de-ani-din-oradea-salvata-de-pompieri-dupa-ce-a-cazut-in-casa-nepotul-a-sunat-la-112-cand-n-a-mai-putut-da-de-ea-202817.html