Ebihoreanul
Ebihoreanul

www.ebihoreanul.ro

Bihorul, sub cod galben de căldură marți și miercuri, cu maxime de 34 de grade! La munte sunt anunțate furtuni

Județul Bihor se află, marți, sub cod galben de temperaturi deosebit de ridicate și disconfort termic accentuat, iar zona montană a județului este vizată, în paralel, de o atenționare de instabilitate atmosferică, averse torențiale, vijelii și grindină. Miercuri, întreg județul va fi din nou sub cod galben de căldură.

23 June 2026, 08:22

Citește articolul complet pe Ebihoreanul

https://www.ebihoreanul.ro/stiri/bihorul-sub-cod-galben-de-cldur-mari-i-miercuri-cu-maxime-de-34-de-grade-la-munte-sunt-anunate-furtuni-202998.html

Deschide