Program cinema Oradea
Program Cinema Oradea 19 Apr. - 25 Apr. 2024
Combat Wombat: Eroi de serviciu
Combat Wombat: Back 2 Back (2023) - Animaţie;
Nota: 5.2
Regizor: Ricard Cussó, Tania Vincent
Deborah Mailman, David Wenham, Ed Oxenbould, Mark Coles Smith, Elizabeth Cullen,
Cinema Palace - Lotus Center Sâmbătă-Duminică : 12:20 (ro) 14:00 (ro)Cascadorul
The Fall Guy (2024) - Acţiune; Dramă;
Nota: 7.4
Regizor: David Leitch
Aaron Taylor-Johnson, Ryan Gosling, Emily Blunt, Teresa Palmer,
Cinema Palace - Lotus Center
Miercuri-Joi : 20:05 22:30Challengers
Challengers (2023) - Dramă; Romantic; Sport; Dragoste;
Regizor: Luca Guadagnino
Zendaya, Josh O'Connor, Mike Faist,
Cinema Palace - Lotus Center
Miercuri-Joi : 19:00 21:30Buzz House: The Movie
Buzz House: The Movie (2024) - Comedie; Horror;
Regizor: Florin Babei
Costi Max, Andrei Șelaru, Erika Isac, Drăcea,
Cinema Palace - Lotus Center Marţi : 16:20 18:20 20:20 22:15
Miercuri-Joi : 14:20 16:20 18:20 20:20 22:15
Cinema Palace - Oradea Shopping City Marţi-Joi : 16:30 18:30 20:30Nasty
Nasty (2024) - Documentar;
Nota: 9.3
Regizor: Cristian Pascariu, Tudor D. Popescu, Tudor Giurgiu
Ilie Năstase,
Cinema Palace - Oradea Shopping City
Vineri-Luni : 17:15 Marţi-Joi : 16:55
Cinema Palace - Lotus Center
Vineri-Duminică : 19:20 21:20 Luni-Marţi : 19:30 21:25
Miercuri-Joi : 18:40 20:40Micuța Ping și dragonul
Dragonkeeper (2024) - Animaţie;
Nota: 6.8
Regizor: Li Jianping, Salvador Simó
Bill Nighy, Anthony Howell, Bill Bailey, Mayalinee Griffith,
Cinema Palace - Lotus Center
Vineri Luni
Miercuri : 16:10 (ro) 18:05 (ro) Sâmbătă-Duminică : 13:00 (ro) 14:05 (ro) 16:05 (ro) 18:05 (ro) Marţi : 15:25 (ro) 18:05 (ro) Joi : 15:10 (ro) 18:05 (ro)
Cinema Palace - Oradea Shopping City
Vineri Luni-Joi : 17:50 (ro) Sâmbătă-Duminică : 13:50 (ro) 15:50 (ro) 17:50 (ro)Lassie - o nouă aventură
Lassie - Ein neues Abenteuer (2023) - Acţiune; Dramă; Familie;
Nota: 5.7
Regizor: Hanno Olderdissen
Katharina Schüttler, Justus von Dohnányi, Dennis Mojen, Annette Frier, Maike Jüttendonk, Nico Marischka,
Cinema Palace - Lotus Center
Vineri : 14:30 (ro) 17:20 (ro) 19:10 (ro) Sâmbătă-Duminică : 12:40 (ro) 14:30 (ro) 17:20 (ro) 19:10 (ro) Luni-Marţi , Joi : 17:20 (ro) 19:10 (ro)
Miercuri : 14:10 (ro) 17:20 (ro) 19:10 (ro)
Cinema Palace - Oradea Shopping City
Vineri Luni-Joi : 16:00 (ro) Sâmbătă-Duminică : 13:20 (ro) 15:15 (ro)Abigail
Abigail (2024) - Horror; Thriller;
Nota: 7
Regizor: Matt Bettinelli-Olpin, Tyler Gillett
Kathryn Newton, Dan Stevens, Kevin Durand, Giancarlo Esposito, Alisha Weir, Matthew Goode,
Cinema Palace - Lotus Center
Vineri
Miercuri-Joi : 15:45 17:55 20:10 22:20 Sâmbătă-Duminică : 15:40 17:55 20:10 22:20 Luni : 18:00 20:10 22:20 Marţi : 17:20 20:10 22:20
Cinema Palace - Oradea Shopping City
Vineri-Joi : 19:50 22:00Război civil
Civil War (2024) - Acţiune; Dramă;
Nota: 7.7
Regizor: Alex Garland
Kirsten Dunst, Cailee Spaeny, Wagner Moura,
Cinema Palace - Lotus Center
Vineri-Duminică : 16:20 20:05 20:40 (hu) 22:15 Luni-Marţi : 15:50 20:05 20:40 (hu) 22:15
Miercuri-Joi : 21:00
Cinema Palace - Oradea Shopping City
Vineri-Luni : 18:25 20:35 Marţi-Joi : 21:10Vânătorii de fantome: Imperiul înghețat
Ghostbusters: Frozen Empire (2024) - Aventuri; Comedie; Fantastic; SF;
Nota: 6.5
Regizor: Gil Kenan
Carrie Coon, Mckenna Grace, Paul Rudd, Bill Murray, Dan Aykroyd, Annie Potts,
Cinema Palace - Lotus Center
Vineri : 14:40 16:30 (hu) 17:05 19:30 21:55 Sâmbătă-Duminică : 14:40 17:05 19:30 21:55 Luni : 11:30 13:00 (hu) 17:05 19:30 21:55 Marţi : 19:30 21:55
Miercuri : 16:00 19:30 21:55 Joi : 11:50 17:05 19:30 21:55
Cinema Palace - Oradea Shopping City
Vineri Luni : 16:40 19:00 Sâmbătă-Duminică : 14:15 16:40 19:00 Marţi : 10:00 18:50
Miercuri : 10:15 18:50 Joi : 18:50Back to Black: Povestea lui Amy Winehouse
Back to Black (2024) - Biografic; Dramă;
Nota: 7
Regizor: Sam Taylor-Johnson
Lesley Manville, Jack O'Connell, Eddie Marsan, Marisa Abela, Bronson Webb,
Cinema Palace - Lotus Center
Vineri-Duminică ,
Miercuri-Joi : 15:00 Luni : 16:10 Marţi : 15:20Bobiță și Buburuză 6. - Clopoței
Bogyó és Babóca 6. - Csengettyűk (2024) - Animaţie; Familie;
Kinga Fazakas, Géza M. Tóth,
Cinema Palace - Lotus Center Sâmbătă-Duminică : 12:35 (hu)Întâia profeție
The First Omen (2024) - Horror;
Nota: 7
Regizor: Arkasha Stevenson
Bill Nighy, Ralph Ineson, Nell Tiger Free, Sonia Braga, Andrea Arcangeli,
Cinema Palace - Oradea Shopping City
Vineri-Luni : 21:20
Cinema Palace - Lotus Center
Vineri-Luni : 21:40Omul-maimuță
Monkey Man (2024) - Acţiune; Thriller;
Nota: 7.4
Regizor: Dev Patel
Dev Patel, Sharlto Copley, Sobhita Dhulipala,
Cinema Palace - Lotus Center
Vineri-Marţi : 21:00Aventură în natură 2
Big Trip 2: Special Delivery (2022) - Animaţie; Aventuri; Comedie; Familie;
Nota: 5.1
Regizor: Natalya Nilova, Vasiliy Rovenskiy
Bernard Jacobsen, Stephen Thomas Ochsner,
Cinema Palace - Lotus Center
Vineri
Miercuri : 14:20 (ro) Sâmbătă : 12:45 (ro) Duminică : 12:55 (ro) Luni : 15:55 (ro) Marţi : 10:40 (ro) 15:55 (ro) Joi : 14:10 (ro)
Cinema Palace - Oradea Shopping City Luni : 09:30 (ro) Joi : 10:00 (ro)Regele Arthur
Arthur the King (2024) - Aventuri;
Nota: 7.4
Regizor: Simon Cellan Jones
Mark Wahlberg, Nathalie Emmanuel, Simu Liu,
Cinema Palace - Lotus Center Sâmbătă-Duminică , Marţi : 16:45 Luni : 10:00 16:45 Joi : 11:00Godzilla x Kong: Un nou imperiu
Godzilla x Kong: The New Empire (2024) - Acţiune; Aventuri; SF; Thriller;
Nota: 7
Regizor: Adam Wingard
Dan Stevens, Rebecca Hall, Brian Tyree Henry,
Cinema Palace - Lotus Center
Vineri : 15:25 (3D, DOLBY ATMOS) 17:40 (3D, DOLBY ATMOS) 19:55 (3D, DOLBY ATMOS) 22:10 (3D, DOLBY ATMOS) Sâmbătă-Duminică : 13:10 (3D, DOLBY ATMOS) 15:25 (3D, DOLBY ATMOS) 17:40 (3D, DOLBY ATMOS) 19:55 (3D, DOLBY ATMOS) 22:10 (3D, DOLBY ATMOS) Luni : 12:15 (3D) 17:45 (3D, DOLBY ATMOS) 19:55 (3D, DOLBY ATMOS) 22:10 (3D, DOLBY ATMOS) Marţi : 15:00 (3D) 17:45 (3D, DOLBY ATMOS) 19:55 (3D, DOLBY ATMOS) 22:10 (3D, DOLBY ATMOS)
Miercuri : 10:30 (3D) 15:25 (3D, DOLBY ATMOS) 16:00 (3D) 17:40 (3D, DOLBY ATMOS) 19:55 (3D, DOLBY ATMOS) 22:10 (3D, DOLBY ATMOS) Joi : 15:25 (3D, DOLBY ATMOS) 16:25 (3D) 17:40 (3D, DOLBY ATMOS) 19:55 (3D, DOLBY ATMOS) 22:10 (3D, DOLBY ATMOS)
Cinema Palace - Oradea Shopping City
Vineri-Luni : 19:20 (3D) 21:35 (3D) Marţi Joi : 19:25 (3D) 21:40 (3D)
Miercuri : 10:30 (3D) 19:25 (3D) 21:40 (3D)Cea mai frumoasă zi de naștere
Best Birthday Ever (2021) - Animaţie;
Nota: 5.4
Regizor: Michael Ekbladh
Jonathan Bailey, Jennifer Saunders, Adrian Edmondson, Harry Capper Wright,
Cinema Palace - Lotus Center Marţi : 10:30 (hu)Imaculata
Immaculate (2024) - Horror;
Nota: 6.6
Regizor: Michael Mohan
Sydney Sweeney,
Cinema Palace - Lotus Center
Vineri-Marţi : 18:50Acum ori niciodată!
Most vagy soha! (2024) - Aventuri; Biografic; Dramă; Istoric; Romantic;
Nota: 1.8
Regizor: Balázs Lóth
Tibor Fehér, Lajos Ottó Horváth, Nándor Berettyán, Sára Mosolygó, Balázs Koltai-Nagy,
Cinema Palace - Lotus Center
Vineri : 12:00Kung Fu Panda 4
Kung Fu Panda 4 (2024) - Acţiune; Animaţie; Aventuri; Comedie; Familie; Fantastic;
Nota: 6.7
Regizor: Mike Mitchell, Stephanie Stine
Jack Black, Jackie Chan, Dustin Hoffman, Bryan Cranston, Awkwafina, Viola Davis,
Cinema Palace - Lotus Center
Vineri : 14:40 (3D, hu) 15:30 (3D, ro) 17:25 (3D, ro) Sâmbătă : 12:35 (3D, ro) 13:35 (3D, ro) 15:30 (3D, ro) 17:25 (3D, ro) Duminică : 12:35 (3D, ro) 13:35 (3D, ro) 14:50 (3D, hu) 15:30 (3D, ro) 17:25 (3D, ro) Luni : 09:20 (3D, ro) 11:00 (3D, hu) 11:35 (3D, ro) 15:50 (3D, ro) 17:40 (3D, ro) Marţi : 10:00 (3D, ro) 10:30 (3D, ro) 10:45 (3D, ro) 11:00 (3D, ro) 17:40 (3D, ro)
Miercuri : 10:15 (3D, ro) 15:15 (3D, ro) 17:10 (3D, ro) Joi : 10:20 (3D, ro) 15:15 (3D, ro) 17:10 (3D, ro)
Cinema Palace - Oradea Shopping City
Vineri : 16:30 (3D, ro) Sâmbătă-Duminică : 12:40 (3D, ro) 14:35 (3D, ro) 16:30 (3D, ro) Luni : 09:45 (3D, ro) 16:30 (3D, ro) Marţi : 10:30 (3D, ro) 15:35 (3D, ro) 17:30 (3D, ro)
Miercuri-Joi : 15:35 (3D, ro) 17:30 (3D, ro)Katak - Beluga curajoasă
Katak: The Brave Beluga (2023) - Animaţie; Aventuri; Comedie;
Nota: 6.3
Regizor: Christine Dallaire-Dupont, Nicola Lemay
Robert Naylor, Wyatt Bowen, Skyler Clark, Eleanor Noble,
Cinema Palace - Lotus Center Joi : 09:45 (hu)Prietenul meu, delfinul
Dolphin Boy (2022) - Animaţie; Aventuri; Comedie; Familie; Fantastic;
Nota: 5.3
Regizor: Mohammad Kheirandish
Galip Erdal, Zeynep Kankonde, Özge Yagiz, Selen Ozturk,
Cinema Palace - Lotus Center Luni : 10:35
Cinema Palace - Oradea Shopping City
Miercuri : 10:00 (ro)Dune: Partea II
Dune: Part Two (2024) - Acţiune; Aventuri; Dramă; SF;
Nota: 8.7
Regizor: Denis Villeneuve
Rebecca Ferguson, Timothée Chalamet, Zendaya, Stellan Skarsgård, Javier Bardem,
Cinema Palace - Lotus Center
Vineri-Luni : 18:30
Miercuri : 09:30Povestea magică a fluturilor
Butterfly Tale (2023) - Animaţie; Comedie; Familie;
Nota: 6.1
Regizor: Sophie Roy
Mena Massoud, Tristan D. Lalla, Nagmeh Alaei, Nick Julius Schuck,
Cinema Palace - Lotus Center Marţi : 11:50 (3D, ro)Câinele și pisica: Pierduți prin New York
Chien et chat (2024) - Animaţie; Aventuri; Comedie;
Nota: 6.2
Regizor: Reem Kherici
Philippe Lacheau, Franck Dubosc, Reem Kherici, Victor Artus Solaro,
Cinema Palace - Lotus Center Marţi : 10:00 (hu)Ultimul jaguar negru
Autumn and the Black Jaguar (2024) - Aventuri; Comedie; Familie;
Nota: 6.6
Regizor: Gilles de Maistre
Kelly Hope Taylor, K.C. Coombs, Airam Camacho, Emily Bett Rickards, Lumi Pollack,
Cinema Palace - Lotus Center Luni : 09:30 (ro)Avram Iancu împotriva imperiului
Avram Iancu împotriva imperiului (2024) - Dramă; Istoric;
Nota: 7.1
Regizor: Neagu Theo Thorn
Horia Fedorca, Kata Pánczél, Paula Hrisu, Alin Panc,
Cinema Palace - Oradea Shopping City
Miercuri : 10:40Tati part-time
Tati part-time (2024) - Comedie;
Nota: 7
Regizor: Letiția Roșculeț
Alex Bogdan, Eva Măruță,
Cinema Palace - Lotus Center Luni : 09:30 Marţi : 18:00Miraculos: Buburuza și Motan Noir - Filmul
Miraculous: Ladybug & Cat Noir, the Movie (2023) - Acţiune; Animaţie; Aventuri; Comedie; Familie; Fantastic; Muzical; Romantic;
Nota: 6.7
Regizor: Jeremy Zag
Annouck Hautbois, Benjamin Bollen, Antoine Tomé, Fanny Bloc, Jeanne Chartier,
Cinema Palace - Lotus Center Joi : 10:30 (ro)Wonka
Wonka (2023) - Aventuri; Comedie; Familie; Fantastic; Muzical;
Nota: 7.3
Regizor: Paul King
Timothée Chalamet, Olivia Colman, Rowan Atkinson, Keegan-Michael Key, Calah Lane, Hugh Grant,
Cinema Palace - Oradea Shopping City Luni : 11:35 (ro)
Cinema Palace - Lotus Center Joi : 11:30 (ro)Marea migrație
Migration (2023) - Animaţie; Aventuri; Comedie; Familie;
Nota: 7.3
Regizor: Benjamin Renner, Guylo Homsy
Elizabeth Banks, Awkwafina, Danny DeVito, Keegan-Michael Key, Carol Kane,
Cinema Palace - Lotus Center Luni : 10:20 (3D, ro) 10:50 (3D, ro)
Miercuri : 10:30 (3D, ro) Joi : 10:00 (3D, ro) 10:30 (3D, ro) 16:00 (3D, ro)
Cinema Palace - Oradea Shopping City Marţi : 10:15 (3D, ro) Joi : 09:45 (3D, ro) 11:35 (3D, ro)Dorința
Wish (2023) - Animaţie; Aventuri; Comedie; Familie; Fantastic; Muzical;
Nota: 6
Regizor: Chris Buck, Fawn Veerasunthorn
Alan Tudyk, Ariana DeBose, Chris Pine,
Cinema Palace - Lotus Center Luni : 11:10 (3D, ro) Joi : 10:00 (3D, ro)Stejarul și locuitorii săi
Le chêne (2022) - Aventuri; Documentar; Familie;
Nota: 7.6
Laurent Charbonnier, Michel Seydoux,
Cinema Palace - Lotus Center Joi : 10:45România sălbatică
România sălbatică (2021) - Documentar;
Nota: 8.7
Regizor: Dan Dinu, Cosmin Dumitrache
Adrian Titieni,
Cinema Palace - Oradea Shopping City Luni : 10:30 Marţi : 09:30
Cinema Palace - Lotus Center
Miercuri : 10:00
Filme saptamana curenta
Combat Wombat: Eroi de serviciu, Cascadorul, Challengers, Buzz House: The Movie, Nasty, Micuța Ping și dragonul, Lassie - o nouă aventură, Abigail, Război civil...